Klocki edukacyjne Toys

CLICS – klocki edukacyjne podczas zabawy!

Świat CLICS jest wyjątkowy. Czemu ? Po pierwsze, można z nich budować w nieskończoność a im więcej klocków tym zabawa staje się bardziej wciągająca.

Po drugie, klocki edukacyjne CLICS i to co z nich powstaje razem, rozwija się razem z Twoim dzieckiem, niech za przykład posłuży opinia z gazeta.pl:

„mając 2 lata budowała konstrukcje typu korona na głowę, wąż czyli łączyła klocki w ciąg i robiła to na podłodze dociskając klocki – dawała radę, od 2,5 budowała normalnie rączkami; teraz ma 6 i cuda wyczarowuje – ostatnio zbudowała sobie klatkę dla pluszaków z rączką do noszenia, syn ma 3 lata i ostatnio z hitów to zrobił sobie pistolet/kosę swojego wzrostu a z naszą pomocą budujemy zwierzęta i pojazdy xxl – CLICS są super „

Dziecko zaczyna budować proste konstrukcje bawiąc się klockami edukacyjnymi, a wraz z wiekiem jakość budowli rośnie w bardzo szybkim tempie, udoskonalając umiejętności i wiedzę o podstawach praw fizyki u Dziecka.

Lecz to nie jedyne umiejętności, jakie zdobywa Twoja Pociecha podczas zabawy edukacyjnymi klockami CLICS. Dodatkowo pobudzają one u Dziecka:

  • Kreatywność i wyobraźnię
  • Nauka rozwiązywania problemów
  • Logiczne myślenie
  • Zrozumienie zasad konstrukcji i rozpoznawanie wzorców
  • Cierpliwość i dbałość w tworzeniu konstrukcji

W skrócie, CLICS zapewnia wiele godzin zabawy przy jednoczesnym pobudzaniu Dziecka do rozwoju.  

Program edukacyjny CLICS

CLICS jest liderem wśród klocków edukacyjnych, dlatego też szkoły w Południowej Korei uruchomiły edukacyjny program w którym uczestniczy aż 100 000 dzieci. Przez okres 3 miesięcy, dzieci uczą się m.in. podstawowych działań matematycznych poprzez zabawe przez 2h dziennie razem z klockami CLICS. Wyspecjalizowany zespół ekspertów edukacyjnych wykorzystuje dedykowany materiał CLICS do nauki oraz specjalnie zaprojektowane podręczniki do nauczania dzieci podczas zabawy z CLICS. Metoda ta jest tak skuteczna, że program został rozszerzony od czasu jego wprowadzenia w 2010r.

DSC_0308-1024x680
A4_DSC_0085-1024x680
DSC_0115-1-1024x679

Możesz budować według instrukcji, które dołączone są do każdego opakowania lub budować to, co podpowie Ci wyobraźnia. Im więcej klocków CLICS tym większe budowle możesz stworzyć

Program edukacyjny CLICS

Klocki edukacyjne CLICS

W naszym kraju klocki edukacyjne CLICS został również docenione. Za przykład niech posłuży opinia mgr Ady Jankowskiej doświadczonego pedagoga.

“Jako pedagog chętnie sięgam po ciekawostki edukacyjne, nowatorskie rozwiązania i zabawki, które zachęcają do używania wyobraźni. Clics Toysy poznałam trochę przypadkiem spacerując wrocławskimi alejkami targowymi. Podczas targów branży dziecięcej jest zawsze wiele zabawek, jednak dla mnie wyznacznikiem jest zawsze ilość dzieci zainteresowanych konkretnym produktem. Tak było w przypadku tych niezwykłych klocków. Po bliższym przyjrzeniu się pomysłowi szybko zrozumiała, że belgijskie klocki Clics Toys, sprowadzone do Polskie przez firmę Clics Toys Polska s.a. z Lublina są znakomitym źródłem twórczych pomysłów dla dziecka i nauczyciela oraz nieocenioną pomocą edukacyjną. Ich innowacyjna konstrukcja i sposób łączenia sprawiają, że maluchy chętnie podejmują wyzwania umożliwiające budowanie trwałych konstrukcji, ćwicząc przy okazji sprawność manualną, tak potrzebną do nauki pisania w przedszkolu i szkole podstawowej.

Klocki edukacyjne Polska

Różnorodność zestawów i akcesoriów dodatkowych sprawia, że zabawka nie nudzi się szybko, bo można budować zaczynając już od kilku klocków, na 4 tysiącach kończąc. Taka profesjonalna pomoc edukacyjna sprawdza się zarówno w małych, jak i większych grupach. Dzieci uczą się współpracować ze sobą i nauczycielem podczas twórczej zabawy, przyswajając niepostrzeżenie informacje dotyczące myślenia logicznego i przestrzennego oraz zasady społeczne. Bezpieczne materiały, z których wykonane są klocki (certyfikat CE) dają opiekunowi komfort psychiczny i gwarancję, że produkt jest bezpieczny dla dzieci powyżej 3 roku życia. Wielość kolorów, zestawów i pomysłów na zabawę edukacyjną podnosi atrakcyjność produktu, który polecam do pracy z grupami przedszkolnymi i szkolnymi oraz do indywidualnych zabaw z dziećmi.

Zainteresowani dzieci to wielkie wyróżnienie. Jednak nie tylko najmłodsi doceniają pomysł i twórcze rozwiązanie tej zabawki. Clics Toys doceniła również branża. Wystarczy wspomnieć wyróżnienie, jakie klocki otrzymały podczas Targów Games&Toys w 2008 roku „za rozwijanie wyobraźni i zmysłu plastycznego”. Potwierdzeniem, że wyróżnienie nie było przypadkiem był rok 2010, gdzie podczas kolejnej edycji Targów Games&Toys już nie tylko organizatorzy, ale też nauczyciele i dyrektorzy placówek edukacyjnych uznali klocki za „zabawkę edukacyjną roku”.

 Recenzję opracowała
mgr Anna Jankowska
pedagog mediów i animacji kulturalnej,
trener szkoleń pedagogicznych „